28 червня ми святкуватимемо День Конституції України. Головний закон нашої країни — це фундамент нашої Незалежності. Особливе місце в ньому посідає стаття 10, яка чітко проголошує: державною мовою в Україні є українська.

Сьогодні говорити українською — це не просто обов'язок, це вияв поваги до себе, своєї держави та елемент особистого бренду. Проте багато дорослих у щоденному та професійному спілкуванні досі ведуть запеклу боротьбу з «офісними кальками».

Тому в бібліотеці-філії №2 запропонували влаштувати швидкий мовний детокс!

Ділимося топ-5 мовними похибками, які ми успішно «ліквідували» під час тренінгу:

Приймати участь ➡️ Брати участь (приймають ліки або присягу!)

Слідуючий клієнт ➡️ Наступний клієнт

На протязі місяця ➡️ Протягом/упродовж місяця (на протязі можна лише застудитися біля відчиненого вікна)

Заключати договір ➡️ Укладати договір

Задавати питання ➡️ Ставити питання (задають лише темп або домашнє завдання)

Маленький лайфхак для листування: популярне вітання «Доброго дня!» у формі родового відмінка є калькою. Правильно писати та говорити: «Добрий день!», «Доброго ранку!» або універсальне «Вітаю!». А при звертанні до колег завжди використовуйте кличний відмінок: пане Олексію, пані Наталіє.

Конституція захищає нашу мову на папері, а ми з вами — у щоденному житті. Завітайте до бібліотеки імені Івана Тобілевича, щоб знайти найкращі сучасні книги, словники та корисні посібники для вдосконалення своєї мови! Переходьмо на українську впевнено разом!